Rage

Progresja z radością zaprasza 20 listopada na koncert promujący najnowszy album grupy RAGE.

The Devil Strikes Again, tak nazywa się najnowszy album tuz metalu zza zachodniej granicy, który swoją premierę miał 10 czerwca tego roku i wydany był pod skrzydłami Nuclear Blast. Frontman Rage – basista Peter Peavy Wagner – deklaruje, że nowej płycie The Devil Strikes Again będzie głośniej i mocniej niż zwykle. Zespół wystąpi w nowym składzie, w którym znaleźli się urodzony w Wenezueli, a obecnie żyjący w Belgii gitarzysta Marcos Rodriguez oraz mający niemiecko-greckie korzenie perkusista Vassilios Lucky Maniatopoulos (na marginesie warto dodać, że był technicznym i najlepszym przyjacielem swojego poprzednika na tym stanowisku – Chrisa Efthimiadisa).

Peavy o nowym, 22 już krążku zespołu mówi tak:

“Na naszej nowej płycie chcieliśmy wzbudzić energię i przywrócić ducha naszych klasycznych albumów z lat 90-tych. Skupiliśmy się całkowicie na mocnych i prostych piosenkach z fantastycznymi melodiami. Współpraca z Marcosem i Luckym przebiegała znakomicie, minęło sporo czasu odkąd czułem tak silną inspirację i lekkość w pisaniu utworów, co bezpośrednio przełożyło się na ich jakość, nie bez przyczyny uważam je za jedne z najlepszych jakie stworzyłem z RAGE. Jesteśmy dumni z tego krążka i nie możemy się doczekać, aż zagramy go na żywo!”

Ogromny entuzjazm zespołu i energię płynącą z nowego materiału mogliśmy obserwować podczas ostatniej trasy, w którą Rage wyruszyło razem z Helloween. W lutym tego roku porwali publiczność i udowodnili, że nie bez przyczyny nazywają się RAGE.

The Devil Strikes Again to imponujące świadectwo tego na co stawia zespół w 2016 roku, a co zaczęło się 32 lata temu w Hern: jednym słowem – metal. Bezkompromisowo szybki, ciężki, głośny z mocnymi riffami, to wszystko wynosi tę płytę na najwyższy muzyczny poziom.

Tak jak w większości przypadków, dziesięć utworów na The Devil Strikes Again, wyprodukował Peavy Wagner we współpracy z gitarzystą Marcosem Rodriguezem. Nagrania odbywały się w Megafon Studio (Burscheid) i w Soundchaser Studio (Zandhofen – Belgia). Za mastering i mix odpowiada dobrze znany w świecie muzyki Dan Swanö (OPETH, MARDUK, DISSECTION i wiele innych). Grafika zaś wyszła spod rąk utalentowanego Karima Königa (zdjęcia: Ivan K. Maras, reżyser klipu do ‚My Way’).

Fani RAGE z pewnością nie zawiodą się krążkiem The Devil Strikes Again, bowiem Panowie wracają z pełną mocą!

Rage

Bilety:

20.11.2016r.

Progresja, Warszawa.

Ceny biletów:

przedsprzedaż

– zwykły: 75 zł

– kolekcjonerski: 78 zł

– personalizowany (10 sztuk) : 88 zł

w dniu koncertu: 85 zł

Dostępne:

– Progresja Music Zone: http://bit.ly/298nJvP

– Eventim.pl,

– ebilet.pl,

– Biletomat.pl – bilety online

i we wszystkich salonach Empik

Źródło:materiały organizatora