Flotsam And Jetsam przyjedzie do Polski!

Legendarna i w niektórych kręgach kultowa formacja thrash metalowa Flotsam And Jetsam przyjedzie do Polski na jeden koncert.

Amerykańscy thrashowcy zagrają 6 kwietnia w krakowskim Zaścianku. U boku Flotsam And Jetsam zobaczymy niemieckich thrash-deathowców z Dew-Scented i holenderski Izegrim.

FLOTSAM AND JETSAM (USA) thrash metal:

Arizona jako stan może nie ma najlepszej prasy, ze względu na ostre przepisy dotyczące imigrantów, ale to właśnie w tym stanie znajduje się Phoenix. Miasto, w którym kwaterują Alice Cooper, czy Max Cavalera z rodziną. Z Phoenix pochodzi też zasłużona dla sceny thrashowej załoga Flotsam & Jetsam, która powstała w tym mieście w 1981 roku i z niewielkimi przerwami działa do dziś.

Najgłośniej zrobiło się o Flotsam & Jetsam w 1986 roku, gdy ówczesny basista kapeli, Jason Newsted, otrzymał propozycję dołączenia do Metalliki, z której jak wiemy skorzystał. W tym czasie zespół miał już na koncie debiutancki materiał „Doomsday For The Deceiver” (1986) i pracował nad kolejnym, „No Place For Disgrace” (1988), z kapitalnym coverem „Saturday’s Night Allright For Fighting” Eltona Johna. Obydwa wydawnictwa mają dziś status klasyków thrashu. Po odejściu Newsteda Flotsam & Jetsam wprawdzie dość regularnie nagrywał i koncertował, ale kolejne płyty nie dorównywały poziomem dwóm pierwszym. Zwyżka formy nastąpiła dopiero w drugiej połowie XXI wieku dzięki albumom „The Cold” i „Ugly Noise” oraz wydanym wiosną 2016 roku „Flotsam & Jetsam”, który Amerykanie będą promować w Polsce. Formację zawsze charakteryzował wysoki wokal Erika A. „A.K.” Knutsona oraz kapitalna gra na gitarze Michaela Gilberta. Obydwa „znaki szczególne” wciąż są w grupie, do tego w doskonałej formie. W 2013 roku powrócił do niej po 26 latach basista Michael Spencer! Warto dodać, że od ponad dwóch lat bębni u Flotsamów Jason Bittner, którego znamy z kapitalnej gry w Shadow’s Fall.

http://www.flotsam-and-jetsam.com/

https://www.facebook.com/flotsamandjetsam.official

DEW-SCENTED (Niemcy) thrash/death metal:

Kiedy przyjadą do Polski na koncert, stanie się to w roku jubileuszowym. W 2017 roku minie bowiem 25 lat odkąd Leif Jensen z dwoma kumplami z Brunszwiku założył zespół Dew-Scented. Miał wtedy niespełna 17 lat. Kumple stracili zapał do łojenia, a wokalista wraz z towarzyszącymi mu muzykami (przewinęło się ich przez skład kilkunastu) wciąż wspaniale łączy to, co najlepsze w thrash metalu (niemieckim, ale nie tylko) z elementami deathmetalowymi. Na koncie Dew-Scented jest 10 studyjnych albumów i występy na wszystkich liczących się festiwalach metalowych. Koncerty to ich żywioł. Warto dodać, że w składzie Dew-Scented są obecnie muzycy, którzy grali bądź grają w cenionych holenderskich deathmetalowych formacjach Severe Torture i Sinister.

http://www.dew-scented.de/

https://www.facebook.com/dewscented

IZEGRIM (Holandia) thrash/death metal:

Z Holandii wywodzi się kolejny support Flotsam & Jetsam, wykonująca podobnie jak Dew-Scented połączenie thrashu z elementami death metalu formacja Izegrim. Istnieje od 20 lat, ale jej początki pamięta tylko gitarzysta Jeroen Wechgelaer. Reszta to „młodziki”, którzy dołączyli do zespołu w XXI wieku. Izegrim to propozycja dla tych, którzy lubią ekstremalną muzę z konkretnymi żeńskimi wokalami. Marloes Voskuil kiedyś grała w kapeli tylko na basie, ale od 2008 roku to właśnie jej głos słychać na płytach zespołu jako główny. Izegrim generalnie jest bezkompromisowy, łoi bezlitośnie oraz konkretne i zwięźle, ale Holendrzy czasem znajdą chwilę, by pokazać zamiłowanie do melodii. Czy to przez riff, czy to solówki unisono w stylu Iron Maiden. W Polsce holenderska załoga będzie promować wydany wiosną 2016 roku album „The Ferryman’s End”. Bardzo udany album.

http://www.izegrim.nl/

https://www.facebook.com/Izegrim

BILETY:

FLOTSAM & JETSAM (USA) thrash metal:

+

Voivod (Kanada) prog metal, thrash metal

Dew-Scented (Niemcy) thrash/death metal

Izegrim (Holandia) thrash/death metal

Kiedy: 6 kwietnia (czwartek) 2017

Gdzie: Kraków @ Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Źródło:materiały organizatora