„Jack Torrance” – nowy utwór Them Pulp Criminals

“Jack Torrance”, czyli Them Pulp Criminals spacerują śladami szaleńca. To kolejna kompozycja z albumu „Lucifer is Love”.

Po piosence „The 130” i śmiertelnej przejażdżce z Jamesem Deanem za kółkiem, Them Pulp Criminals podążają dalej tropem archetypowych odmieńców popkultury. Rezultatem tego jest „Jack Torrance”, druga z kompozycji z debiutanckiego albumu „Lucifer is Love”. To swoisty hołd złożony obłąkanemu bohaterowi „Lśnienia” Stephena Kinga.

Utwór dostępny jest w serwisie YouTube oraz na profilu Bandcamp zespołu.

www.thempulpcriminals.bandcamp.com

– Jack Torrance to postać, która sama sobie wszystko odebrała. Włącznie z życiem. Czasami zastanawiam się, ilu takich Jacków w mikroskali nosi świat. Z tych rozważań powstała historia jednego z nich, czyli właśnie ta piosenka – opowiada o swojej fascynacji tym bohaterem Tymek Jędrzejczyk, wokalista Them Pulp Criminals.

Z kolei autor całej muzyki na „Lucifer is Love”, Igor Herzyk tak wspomina proces pisania tego utworu: – Do „Jacka Torrance” najpierw powstała muzyka i aranż. Chciałem stworzyć balladę w ponurym i trochę desperackim klimacie, opierając się na inspiracjach country, ale i murder ballads w stylu Nicka Cave’a. Kiedy Tymek napisał mocny tekst, zrobiło się naprawdę desperacko…

„Lucifer is Love” ukaże się 12 sierpnia na mocy paktu z Malignant Voices. Album wydany w formie stylowego, 6-panelowego digipacka, będzie można kupić przedpremierowo podczas wspólnego koncertu z King Dude, 8 sierpnia w krakowskiej Alchemii. Bilety na to wydarzenie powoli się kończą.

Them Pulp Criminals
Oto lista piosenek:

1. Lucifer is Love

2. The 130

3. Goddamn Graveyard Luck

4. Ballad of a Highway Spirit

5. Jack Torrance

6. Love in a Void

7. Last of the Gang to Die

8. (Don’t Bury Me In) Sacred Ground

www.facebook.com/thempulpcriminals

www.facebook.com/MalignantVoicesProductions

Źródło:materiały organizatora