Yossi Sassi Band w warszawskiej Progresji!

Yossi Sassi Band, pionier oriental rocka, zagra w Polsce w październiku!

YOSSI SASSI BAND

Yossi Sassi Band działa nieprzerwanie od 2011r. W tym czasie odbył wiele tras koncertowych oraz wydał dwa albumy studyjne: “Melting Clocks” (2012) i “Desert Butterflies” (2014) jako solowe projekty Yossi Sassi’ego. Trzeci album, “Roots And Roads” zostanie wydany w maju 2016r. już pod znakiem Yossi Sassi Band.

Znany szerokiej światowej publiczności ze swojego charakterystycznego brzmienia, Yossi Sassi łączy muzykę roots z muzyką współczesną, wznosząc rocka orientalnego na niesłyszane uprzednio poziomy.

Wybrany za album “Metling Clocks” debiutem roku 2012 przez czytelników magazynu “Rock Hard”, Yossi łączy Wschód z Zachodem, rocka z muzyką folk i instrumenty akustyczne z wirtuozerską gitarą elektryczną.

Z prawie dwudziestopięcioletnim doświadczeniem jako producent i kompozytor/aranżer oraz jako współzałożyciel zespołu Orphaned Land, Sassi kontynuuje swoją podróż ku nowym horyzontom.

Yossi gra na siedemnastu różnych gitarach i tradycyjnych instrumentach akustycznych i był zapraszany do wspólnych występów na scenie z takimi tuzami jak Metallica, Steve Vai, Marty Friedman, Steven Wilson, Dave Lombardo, czy Ron „Bumblefoot” Thal.

Jest twórcą i wynalazcą gitary-buzuki (bouzukitara), połączenia gitary elektrycznej z buzuki i gitarą akustyczną. Wystąpił z przemową „Siła muzyki w jednoczeniu ludzi” na konferencji TED (Technology, Entertainment, and Design). Jest także czterokrotnym laureatem nagród pokoju i przyjaźni, nadanymi przez miasta i rządy kilku państw.

Yossi jest także endorserem kilku światowych producentów instrumentów i wyposażenia gitarowego.

Yossi Sassi Band:

Yossi Sassi – bouzukitara, wokal

Or Lubianiker – bas

Sapir Fox – wokal

Ben Azar – gitara

Roei Friedman – instrumenty perkusyjne

Shay Ifrah – bębny

www.yossisassi.com

Sechem

Pod koniec 2010r. Marta Sacri, flecistka, tworzy Sechem, na nadrzędnym celem promowania wiedzy o starożytnym Egipcie poprzez muzykę orient metalu.

Po kilku latach undergroundowych występów z lokalnymi i zagranicznymi zespołami i atrakcjami live w postaci mumii i innych niespodzianek scenicznych, Sechem rejestruje pierwsze demo “[REN]loaded”, które ukazuje się w 2014r.

Rok 2016 przynosi pierwszy studyjny album “Reneissance of the Ancient Ka”. EP-ka, zanurzona w ciemniejszej stronie Egiptu, nasączona walkami pomiędzy chrześcijaństwem i światem pogańskim. Zespół aktualnie promuje swój album poprzez występy “na żywo”, zawierające świeży sceniczny ambiance, przepełniony jego unikalnym stylem.

Linki:

Facebook: https://www.facebook.com/sechem

Bandcamp: https://sechem.bandcamp.com/

Twitter: https://twitter.com/sechem_metal

yossi sassi band

BILETY

11.10.2016r.

Progresja Music Zone, Warszawa.

NOISE STAGE

przedsprzedaż – 60 PLN

Bilety są dostępne w ramach sieci Ticketpro.pl oraz w dniu koncertu w kasie klubu Progresja.

Organizatorem koncertu jest Kubicki Entertainment.

www.kubickientertainment.pl

https://www.facebook.com/KubickiEntertainment/

Źródło:materiały organizatora