GANG OF FOUR na pierwszym koncercie klubowym w Polsce!

Agencja P.W. Events zaprasza na jedyny i pierwszy klubowy koncert w Polsce brytyjskiej legendy post-punkowej z Leeds – GANG OF FOUR!

Debiutancki album „Entertainment!” z 1979r. zdefiniował scenę discopunk i wpłynął na takie zespoły jak Klaxons, The Rapture, LCD Soundsystem, Foals czy Hot Chip. Twórcy tego, absolutnie kultowego, albumu zagrają 21.09 w warszawskiej Proximie. Andy Gill i jego gang będą promować tym koncertem swój ostatni album „What Happens Next”, wydany w 2015 roku, ale w Warszawie bez wątpienia nie zabraknie takich hitów jak „Damaged Goods”, „Anthrax” czy „I Love A Man In Uniform”. W tym roku zespół planuje także wydać album „Live… in the Moment”, który będzie obejmował DVD z koncertu w nowojorskim Irving Plaza oraz CD z wieczoru w londyńskim Islington Assembly Hall. Te koncerty to prawdziwa mieszanka wybuchowa materiału z ponad 30 lat twórczości Gang Of Four!

gang of four

Gang Of Four

Historia Gang Of Four zaczyna się w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku w brytyjskiej miejscowości Leeds, gdzie Andy Gill i Jon King zaczęli pisać wspólnie piosenki na studiach. Do nich dołączyli Hugo Burnham i Dave Allen i tak rozpoczęli pisać historię bandy czworga. Formacja od samego początku wyraźnie nawiązywała do punk rocka (startowała w momencie eksplozji tego gatunku), jednak pod względem muzycznym z pewnością wyprzedzała swoje czasy, dlatego bardziej pasowała do niej etykieta post-punk. W ich twórczości można było wychwycić nawet elementy reggae, funku czy dubu. Jeśli chodzi o inspiracje, artyści skłaniali się zawsze bardziej ku amerykańskiej scenie, niż rodzimej, a na czele stawiali takie kapele jak Chic, Funkadelic czy The Velvet Underground. Brzmienie wypracowane na „Entertainment!” przez Brytyjczyków należy do najbardziej surowych i niepowtarzalnych. Nikt nie grał tak ani wcześniej, ani później, choć tego drugiego próbowało naprawdę wielu. Warstwa liryczna tej płyty to absolutne świadectwo wielkiego rozczarowania tamtego pokolenia brakiem jakichkolwiek zmian w latach 70-tych. Jon King zarejestrował oczami młodej inteligencji obraz Wielkiej Brytanii u schyłku dekady. Album zyskał bardzo pozytywne recenzje krytyków muzycznych za łączenie synkopowej, „urywanej” gitary z tradycjami punka i funka. Pitchfork Media umieścił płytę na 8. miejscu listy najlepszych albumów lat 70, a ponadto w 2003 roku album został sklasyfikowany na 490. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Zespół był w pełni aktywny od 1977 do 1984 roku, powrócił dwa razy w latach 90., po czym zawiesił działalność aż do roku 2004. Charakterystycznym elementem muzyki Gang Of Four była nieomal taneczna sekcja rytmiczna i „urywane”, często synkopowe zagrywki gitary, z dużym udziałem tłumienia. W 2005 grupa powróciła z płytą zawierającą nowe wykonania starych piosenek, zachęcona tym, że zespół zyskał na popularności dzięki nowym, inspirującym się nim artystom: The Futureheads, Bloc Party czy Franz Ferdinand. Dzisiaj ich dyskografię, obejmującą 11 pozycji, zamyka album „What Happens Next” z 2015 roku. Zespół obecnie koncertuje w składzie: Andy Gill – gitara, Thomas McNiece – bas, John „Gaoler” Sterry – wokal i Jonny Finnigan – perkusja.

https://www.facebook.com/gangoffourofficial/

http://gangoffour.co.uk/

BILETY:

GANG OF FOUR

21.09, 19:00

Proxima/Warszawa

Bilety (przedsprzedaż rozpocznie się w czwartek 23.06 od godziny 10:00):

65 – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,401.html

75 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl

85 – w dniu koncertu

FB: https://www.facebook.com/events/1605612033101688/

Źródło:materiały organizatora