Litza: To będzie coś, czego w Jarocinie jeszcze nie graliśmy

Luxtorpeda – zespół złożony z doskonałych muzyków, którzy grali w najlepszych polskich zespołach i których mogliśmy poznać śledząc rozmaite muzyczne projekty już 7 lipca wystąpi na jarocińskiej scenie. Nie będzie to ich pierwszy występ na Festiwalu w Jarocinie i jak zawsze – muzycy zapowiadają sporą dawkę rockowych emocji.

Robert Friedrich – „Litza” , Robert Drężek – „Drężmak”, Krzysztof Kmiecik – „Kmieta”, Tomasz Krzyżaniak – „Krzyżyk” i Przemysław „Hans” Frencel – to skład Luxtorpedy. Każdy z nich ma za sobą bogatą przeszłość muzyczną. Wokalista i gitarzysta zespołu – Litza – kojarzony był wcześniej m.in. z Acid Drinkers, Kazikiem na Żywo, 2Tm2,3. Jest twórcą Arki Noego. Tworząc Luxtorpedę Litza zaprosił do współpracy związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Ci sprawdzeni już na różnych scenach muzycy, dzisiaj tworzą szeroko pojętą muzykę rockową. Śpiewają mocno, bezpośrednio i zawsze z przekazem.

– Nasze teksty mówią konkretnie o kondycji współczesnego człowieka, naszej, twojej, mojej. O tym, co zawsze dotyka człowieka – mówi Litza i zaprasza na koncert w Jarocinie.

– Na pewno zagramy utwory z najnowszej płyty „Mywaswynas”. To będzie coś, czego jeszcze w Jarocinie nie graliśmy. Jeśli chodzi o nasze koncerty – każdy jest niezwykły, bo jest spotkaniem człowieka z człowiekiem, podzieleniem się różnymi sytuacjami, których doświadczyliśmy. Jeżeli zespół ma coś do powiedzenia, to już jest wydarzenie – dodaje.

– Nasz koncert w Jarocinie może być zaskakujący. Życie jest bardzo dynamiczne. Dzisiaj np. Litza przyszedł i rzucił: „A zagrajmy tam taki numer z nowej płyty, którego nie graliśmy jeszcze do tej pory na koncertach”. No dobra. Może zagramy, może nie. Dzisiaj jechaliśmy na koncert. Nie lało na głowy, wchodzimy do namiotu – leje. I takie jest życie. Tak samo jest z przygotowaniem do koncertu. I tak samo, na spontanie, będziemy ustalać, co z Jarocinem. Gramy „z czapki”, w zależności od tego, co się akurat wokół dzieje – podkreśla Drężmak.

Luxtorpeda ma na swoim koncie cztery albumy studyjne i jeden mini album. Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku.. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. „Robaki”, który ukazał się 9 maja 2012 roku.. Kolejna płyta, zatytułowana „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo, że Cukrowe To Jednak Buraki” to rok 2014, rok później powstaje mini album „Epka” i w tym roku nowa płyta „Mywaswynas”. (sj)

luxtorpeda
Luxtorpeda zagra podczas pierwszego dnia Jarocin Festiwal 2016 (7 lipca). Tego dnia na festiwalowej scenie wystąpią również Five Finger Death Punch, Red Electric, TSA, Kabanos i Oberschlesien. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Źródło:materiały organizatora