Na Woodstock z Przewozami Regionalnymi!

Na odbywający się w Kostrzynie nad Odrą 22. Przystanek Woodstock najlepiej wybrać się pociągiem. Z myślą o uczestnikach festiwalu w tym roku największy polski przewoźnik przygotował około 100 dodatkowych połączeń musicREGIO.

Pierwsze woodstockowe pociągi wyruszą w drogę już 11 lipca w godzinach wieczornych, a na trasie Poznań – Kostrzyn składy Przewozów Regionalnych będą kursowały przez cały okres trwania festiwalu. Pociągami musicREGIO będzie można wygodnie dojechać ze wszystkich miast wojewódzkich i z wielu innych większych i mniejszych miejscowości – na mapie połączeń musicREGIO znalazły się m.in. Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Kielce, Warszawa, Białystok, Zielona Góra, Łódź, Rzeszów, Lublin, Kraków, Opole, Katowice, Wrocław, Bielsko-Biała, Częstochowa, Radom, Kalisz, Słupsk, Koszalin, Gliwice, Rybnik i Dąbrowa Górnicza. Najwięcej pociągów powrotnych wyjedzie z Kostrzyna 17 lipca, ale w naszej ofercie znalazły się także pociągi kursujące w poniedziałek – 18 lipca.

TUTAJ można pobrać rozkład jazdy pociągów.

Połączenia te tradycyjnie będą miały charakter przyspieszony, dzięki czemu czas podróży pociągiem w większości relacji będzie bardzo atrakcyjny. Dzięki przeprowadzonym w ostatnich latach pracom modernizacyjnych na trasach kolejowych podróż do Kostrzyna z wielu miast potrwa znacznie krócej niż rok temu. W rozkładach jazdy pociągi woodstockowe będą oznaczone skrótem MR; wszystkie będą miały również charakterystyczne nazwy. Większość z nich wymyślona została przez samych woodstockowiczów w ramach zorganizowanego w zeszłym roku konkursu.

woodstock
Pragnąc zapewnić swoim pasażerom komfortowe i bezpieczne podróże, Przewozy Regionalne organizują specjalny sztab koordynujący powroty z Przystanku Woodstock. Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które na co dzień służą innym naszym pasażerom. Przypominamy też, że podróżujący na Przystanek zawsze mogą zwrócić się z prośbą o pomoc do obsługi pociągu. Prosimy również, by podczas jazdy nie wychylać się przez okna, nie otwierać drzwi, nie używać hamulców bezpieczeństwa, a na stacjach korzystać tylko z wyznaczonych przejść.

Już wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów na pociągi musicREGIO. Będzie je można kupić przez internet oraz w kasach biletowych Przewozów Regionalnych i okienkach innych współpracujących z nami przewoźników.

woodstock

22. Przystanek Woodstock:

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkają się m.in. Janina Ochojska, Jerzy Stuhr, Tomek Michniewicz, Karolina Korwin Piotrowska, czy Zbigniew Buczkowski. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.

Źródło:materiały organizatora