Kolejne koncerty eliminacyjne przeglądu Jarocin – Antyfest Antyradia

W Poznaniu, a następnie w Zabrzu odbędą się kolejne koncerty eliminacyjne przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”

Przed nami dwa kolejne koncerty eliminacyjne tegorocznej edycji przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”. Dzisiaj (27 maja) przesłuchania odbędą się w klubie „U Bazyla” w Poznaniu, natomiast w sobotę, 28 maja, walka o wejście do kolejnego etapu toczyć się będzie w klubie „CK Wiatrak” w Zabrzu.

jarocin
W klubie „U Bazyla” zaprezentują się zespoły: Sharon, Headwind, InDespair, Domniemani, Bustergang, Smash. Z kolei w klubie „CK Wiatrak” w eliminacjach wezmą udział zespoły: Vapes Sliver, Kwadra, Mayzel, Diversity oraz Mass Solitude.

Tradycyjnie nie zabraknie gości specjalnych. W Poznaniu wystąpi grupa Chupa, natomiast w Zabrzu pojawi się zespół Oberschlesien, który jest jedną z polskich gwiazd Jarocin Festiwal 2016.

jarocin
Uczestnicy przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia” oceniani będą przez jury, w składzie którego znaleźli się: Leszek Biolik, znany muzyk i producent (Republika, Nowe Sytuacje), Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia oraz Tomasz Jankowski, przedstawiciel Prestige MJM.

– W Poznaniu będzie najbardziej różnorodnie pod względem muzycznym i podejrzewam, że będę miał tam spory orzech do zgryzienia. Natomiast skład wykonawców w Zabrzu jest już bardziej rockowo-metalowy. Ale poziom tych zespołów jest bardzo równy – mówi Tomasz Jankowski.

Jego zdaniem wszystko się może zdarzyć, a duże znaczenie może mieć tak zwana „forma dnia”. Czyli to jak konkursowi wykonawcy zaprezentują się w klubie.

– Zadecydują koncerty. To jak wykonawcy zaprezentują się na żywo, jaki będą mieć kontakt z publicznością, z jakiej strony się pokażą – podkreśla Tomasz Jankowski.

W każdym koncercie eliminacyjnym przepustkę do półfinału otrzyma dwóch wykonawców.

jarocin
Przypomnijmy, że w półfinale są już: Andrzej Kowalsky Band i Cowshed, którzy zostali najwyżej ocenieni podczas pierwszego koncertu eliminacyjnego, który odbył się w minioną sobotę (21 maja) w sopockim klubie „Scena”.

Kolejne dwa koncerty eliminacyjne odbędą się w Warszawie (2 czerwca, Hydrozagadka) oraz w Lublinie (5 czerwca, ACK Chatka Żaka). Półfinał konkursu „Jarocin – Antyfest Antyradia” odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Awansuje do niego 12 młodych formacji, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do ścisłego finału. Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Po raz drugi zorganizuje go agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka. Na jarocińskiej scenie wystąpią m.in. formacje: Slayer, The Prodigy, Five Finge Death Punch oraz wielu innych. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Źródło:materiały organizatora