King Dude wystąpi w Krakowie!

King Dude powraca na Stary Kontynent! Podobnie jak w marcu, tak i tym razem TJ Cowgill z zespołem zawita nad Wisłę.

Trochę łotr, a trochę romantyk. Piewca Lucyfera, bard Ścieżki Lewej Ręki. 8 sierpnia, King Dude zagra swe pieśni w krakowskiej Alchemii. Na koncert zapraszają Left Hand Sounds i Southern Discomfort.

king dude

KING DUDE (Seattle, USA)

Na fali sukcesu wydanej w zeszłym roku płyty „Songs of Flesh and Blood – In the Key of Light” i po świetnie przyjętych wiosennych koncertach, King Dude powraca na Stary Kontynent. Podobnie jak w marcu, tak i tym razem TJ Cowgill z zespołem zawita nad Wisłę. Swój jedyny polski koncert zagra 8 sierpnia w krakowskim Klubie Alchemia. Określany przez niektórych mianem „złego Johnny’ego Casha”, King Dude czerpie z klasycznych wzorców amerykańskiej piosenki i definiuje go na nowo, nadając mu wyraźnie ciemniejszy odcień. W jego twórczości swobodnie mieszają się Americana, folk, country, blues, aż po elementy rocka i metalu. Nie byłaby ona jednak niczym więcej niż tylko zlepkiem tych stylistyk, gdyby nie obecność jednego pierwiastka: Lucyfera. Pojawia się on nie tylko w największym jak dotąd hicie Cowgilla i obowiązkowym punkcie jego koncertów, „Lucifer’s the Light of the World”, lecz nadaje kierunek wszystkim jego studyjnym poczynaniom. King Dude bluźni, jednak jest to bluźnierstwo szlachetne, stylowe oraz pełne niebywałej klasy, o czym przekonać się będzie można podczas sierpniowego koncertu. Rzadko zdarza się, by Left Hand Sounds gościło artystę tak precyzyjnie przekładającego Ścieżkę Lewej Ręki na język muzyki.

www.facebook.com/kingdudemusic

www.notjustreligiousmusic.com

THEM PULP CRIMINALS

Krakowski duet, którym dowodzi znany m.in. z Ragehammer i Exmortum Tymek Jędrzejczyk udowodni, że Lucyfer jest nie tylko światłem świata, lecz również miłością. Owszem, piosenki Them Pulp Criminals noszą silne piętno dokonań gwiazdy wieczoru, jednak choćby jedno przesłuchanie ich debiutanckiego materiału, „Lucifer is Love” czyni zasadnym pytanie o to, czy uczniowie przypadkiem nie doganiają, a może nawet przerastają mistrza. Rozświetlone ciemnością i czarujące diabelskim urokiem, hipnotyczne pieśni z dna otchłani w wykonaniu Them Pulp Criminals będą idealnym rozpoczęciem tego wieczoru!

www.facebook.com/thempulpcriminals

BILETY:

King Dude

support: Them Pulp Criminals

8 sierpnia 2016

Kraków, Klub Alchemia

Event FB: https://www.facebook.com/events/103206033434851/

Bilety dostępne od 6.06.

Źródło:materiały organizatora