Zlot Studentów Leszka Cichońskiego na wrocławskim Rynku

Już jutro, 1 maja o godzinie 16 na wrocławskim Rynku, tysiące gitarzystów podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Jednak zanim uczestnicy spróbują ustanowić nowy rekord odbędzie się szereg imprez, które urozmaicą wydarzenie.

Jedną z imprez towarzyszących będzie „Zlot Studentów Leszka Cichońskiego„, któremu towarzyszyć będzie rosyjski wirtuoz – Roman Miroshnichenko. Zlot odbędzie się z okazji jubileuszu 25-lecia działalności edukacyjnej artysty.

gitarowy rek
W tym roku mija 25 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop”, który stał się Biblią rockowej gitary wśród fanów tego pięknego instrumentu. Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka, często to od niej zaczynała się ich życiowa przygoda z gitarą. W1994 roku Cichoński został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży . 1 maja na wrocławskim rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się „Zlot Studentów Leszka Cichońskiego“. Hasło, które towarzyszy pospolitemu ruszeniu uczniów Leszka to… „Gram, bo lubię… i tralalla!“ ;-). Zapowiedziało się już wielu znanych gitarzystów jak Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko. Ich muzyczna kariera zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego.

leszek git
Warto wspomnieć szerzej o Romanie Miroshnichenko, który weźmie także udział w próbie bicia Rekordu. Artysta jest jednym z czołowych gitarzystów nowej generacji w Europie. Laureat międzynarodowych prestiżowych nagród ma za sobą nagrania i koncerty m.in. z Stevem Vai`em, Alem Di Meolą, Larrym Coryellem, Marco Mendozą, Donato Joao Danielem „Pipi”Piazzollą. Jako czternastoletni chłopiec dostał szkołe z kasetami od Leszka Cichońskiego, który przedstawił mu szeroką gamę bluesowo-rockowego brzmienia gitary. Silny wpływ na rozwój jego kariery wywarły także legendy takie jak John McLaughlin, Paco de Lucía, Larry Coryell i Al Di Meola, który określa go mianem swojego najzdolniejszego ucznia. Ale być może Roman nie odnosiłby aż takich sukcesów, gdyby nie jego początek ścieżki…

roman git
A wszystko zaczęło się 25 lat temu, kiedy w 1991 roku ukazała się w Polsce pierwsza szkoła dla gitarzystów z instruktażem nagranym na kasetach audio: „Blues-Rock Guitar Workshop” autorstwa Leszka Cichońskiego. Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka gitarowa, często to od niej zaczynała się ich życiowa podróż z tym instrumentem. Wówczas z kasetą magnetofonową, dziś z płytą CD, podręcznik nadal się się cieszy dużym zainteresowaniem gitarzystów – a to znaczy, że szeregi „studentów” Leszka Cichońskiego stale rosną w siłę. Czas tę siłę pokazać!

Prosimy uczniów Leszka o przybycie na Rynek najlepiej o 10.00, ale nie później niż o 12.00.

Miejsce na honorowym podeście koło sceny zapewniają:

bilet ze strony http://www.uczestnicy.pl/event/zlot-studentow-leszka-cichonskiego

oraz materiały edukacyjne Cichońskiego – trzeba zabrać ze sobą jego książki, kasety video, zdjęcia z warsztatów, które Leszek będzie podpisywał po biciu Rekordu ok. 16.30.

Źródło:materiały organizatora